Co po nas zostanie? Wywiad z Karolem Suszką

Data: 10 12 2018

Co po nas zostanie? Z Karolem Suszką – aktorem, wieloletnim dyrektorem Teatru w Czeskim Cieszynie, reżyserem monodramu M. Zimińska Leny Szatkowskiej i Marty Kunavar, rozmawiał Leszek Skierski. Znakomicie posługuje się pan językiem polskim. W rozmowie trudno się zorientować, że nie jest (...)

Teatralne Mikołajki 2018

Data: 06 12 2018

Teatralne Mikołajki 2018 za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy napełnili worek Mikołaja książkami z pięknymi dedykacjami. 6 grudnia z workiem prezentów do szpitali udali się Mikołaj (Łukasz Mąka), Pchła Szachrajka (Sylwia Krawiec), dama (Grażyna Zielińska), książę (Mariusz Pogonowski), wiewiórka (Sylwia Lewandowska), sowa (...)

Prapremiera "M. Zimińskiej". Fotorelacja Jana Drzewieckiego

Data: 03 12 2018

30 listopada odbyło się prapremierowe przedstawienie sztuki M. Zimińska autorstwa Leny Szatkowskiej i Marty Kunavar w reżyserii Karola Suszki. Zimińską zagrała Magdalena Tomaszewska. Za fotorelację z premiery dziękujemy Janowi Drzewieckiemu.

Dojrzałam do monodramu. Wywiad z Hanną Zientarą-Mokrowiecką

Data: 29 11 2018

Hanna Zientara nagrodzona w Czechach Hanna Zientara-Mokrowiecka zdobyła nagrodę „Cieszyński Anioł” dla najlepszej aktorki na Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie. Sukces przyniosła jej rola Natalii Mooshaber w spektaklu Myszy Natalii Mooshaber Ladislava Fuksa w reż. Marka Mokrowieckiego. 6 (...)

Przedłużamy black friday - Fantazja Polska w promocji

Data: 27 11 2018

Black Friday już za nami, ale nadal mamy dla Was promocyjne bilety na spektakl Fantazja Polska, z którym gościnnie wystąpi Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie 7 grudnia, godz. 10.00 i 19.00. Bilety kupicie za 20 zł, również za (...)

Chcemy, żeby Mira wróciła do Płocka - wywiad z Leną Szatkowską i Martą Kunavar

Data: 21 11 2018

Chcemy, żeby Mira wróciła do Płocka Z Leną Szatkowską i Martą Kunavar, autorkami sztuki M. Zimińska, a prywatnie matką i córką, rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Pani Leno, poznała pani Mirę Zimińską-Sygietyńską? Lena Szatkowska: Widziałam ją kilkakrotnie podczas koncertów „Mazowsza“ w Płocku. Rozmawiałam krótko tylko (...)

Czarny Piątek w Teatrze

Data: 20 11 2018

Świętujemy Black Friday, czyli Czarny Piątek. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was promocyjne ceny biletów. 23 listopada, w kasie Teatru, na wybrane spektakle, kupicie bilet w cenie 20 zł. Spektakle objęte promocją: Fantazja Polska - Gościnnie Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie (...)

Nagroda "Cieszyński Anioł"

Data: 13 11 2018

Uprzejmie informujemy, że w dniu 6 listopada br. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku wziął udział w XVIII edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie, na którym zaprezentował spektakl Myszy Natalii Mooshaber Ladislava Fuksa w reż. Marka (...)

Teatralny Mikołaj zbiera książki

Data: 08 11 2018

Drodzy Widzowie, od wielu lat Mikołajki kojarzą nam się z wizytami w szpitalach. Najpierw zbieramy zabawki, potem wkładamy kostiumy i udajemy się do chorych dzieciaków, żeby wręczyć im prezenty. Prezenty, których sponsorami jesteście Wy. W tym roku też tak będzie, (...)

Chyba nigdy nie chciałam odchodzić - wywiad z Magdaleną Tomaszewską

Data: 24 10 2018

Chyba nigdy nie chciałam odchodzić Z Teatru odeszła w 2012 roku. Po drodze otworzyła własny – prywatny. Dziś wraca. Z Magdaleną Tomaszewską rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Wracasz do nas po latach. Miło cię widzieć. Cieszę się, że wracam. Pamiętasz, czemu odeszłaś? Pamiętam, i przyśniło mi (...)