Prapremiera "M. Zimińskiej". Fotorelacja Jana Drzewieckiego

Data: 03 12 2018

30 listopada odbyło się prapremierowe przedstawienie sztuki M. Zimińska autorstwa Leny Szatkowskiej i Marty Kunavar w reżyserii Karola Suszki. Zimińską zagrała Magdalena Tomaszewska. Za fotorelację z premiery dziękujemy Janowi Drzewieckiemu.

Dojrzałam do monodramu. Wywiad z Hanną Zientarą-Mokrowiecką

Data: 29 11 2018

Hanna Zientara nagrodzona w Czechach Hanna Zientara-Mokrowiecka zdobyła nagrodę „Cieszyński Anioł” dla najlepszej aktorki na Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie. Sukces przyniosła jej rola Natalii Mooshaber w spektaklu Myszy Natalii Mooshaber Ladislava Fuksa w reż. Marka Mokrowieckiego. 6 (...)

Przedłużamy black friday - Fantazja Polska w promocji

Data: 27 11 2018

Black Friday już za nami, ale nadal mamy dla Was promocyjne bilety na spektakl Fantazja Polska, z którym gościnnie wystąpi Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie 7 grudnia, godz. 10.00 i 19.00. Bilety kupicie za 20 zł, również za (...)

Chcemy, żeby Mira wróciła do Płocka - wywiad z Leną Szatkowską i Martą Kunavar

Data: 21 11 2018

Chcemy, żeby Mira wróciła do Płocka Z Leną Szatkowską i Martą Kunavar, autorkami sztuki M. Zimińska, a prywatnie matką i córką, rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Pani Leno, poznała pani Mirę Zimińską-Sygietyńską? Lena Szatkowska: Widziałam ją kilkakrotnie podczas koncertów „Mazowsza“ w Płocku. Rozmawiałam krótko tylko (...)

Czarny Piątek w Teatrze

Data: 20 11 2018

Świętujemy Black Friday, czyli Czarny Piątek. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was promocyjne ceny biletów. 23 listopada, w kasie Teatru, na wybrane spektakle, kupicie bilet w cenie 20 zł. Spektakle objęte promocją: Fantazja Polska - Gościnnie Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie (...)

Nagroda "Cieszyński Anioł"

Data: 13 11 2018

Uprzejmie informujemy, że w dniu 6 listopada br. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku wziął udział w XVIII edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie, na którym zaprezentował spektakl Myszy Natalii Mooshaber Ladislava Fuksa w reż. Marka (...)

Teatralny Mikołaj zbiera książki

Data: 08 11 2018

Drodzy Widzowie, od wielu lat Mikołajki kojarzą nam się z wizytami w szpitalach. Najpierw zbieramy zabawki, potem wkładamy kostiumy i udajemy się do chorych dzieciaków, żeby wręczyć im prezenty. Prezenty, których sponsorami jesteście Wy. W tym roku też tak będzie, (...)

Chyba nigdy nie chciałam odchodzić - wywiad z Magdaleną Tomaszewską

Data: 24 10 2018

Chyba nigdy nie chciałam odchodzić Z Teatru odeszła w 2012 roku. Po drodze otworzyła własny – prywatny. Dziś wraca. Z Magdaleną Tomaszewską rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Wracasz do nas po latach. Miło cię widzieć. Cieszę się, że wracam. Pamiętasz, czemu odeszłaś? Pamiętam, i przyśniło mi (...)

Weekend seniora w Teatrze

Data: 17 10 2018

Europejski Dzień Seniora świętujemy przez cały weekend. 20 i 21 października zapraszamy na dwa przedstawienia w promocyjnej cenie. 20 października godz. 19.00 - Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły, cena biletu dla seniorów: 15 zł 21 października godz. 16.00 - Magik, cena biletu dla seniorów: (...)

Stąd nasz ród. Zapraszamy na wernisaż i wykład

Data: 09 10 2018

Wystawa poświęcona rodom Szembeków i Fredrów 12 października o godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy „Stąd Nasz Ród” autorstwa Władysława Ryszarda Szeląga – prezesa Towarzystwa Historycznego im. Szembeków. Na spotkaniu, które odbędzie się ma górnym foyer Teatru, autor wystąpi z wykładem pt. (...)