Dwa teatry i Srebrne Maski, czyli Międzynarodowy Dzień Teatru

Data: 09 04 2019

7 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, obchodzony corocznie 27 marca. Z tej okazji wystawiliśmy premierę sztuki Jerzego Szaniawskiego pt. "Dwa teatry" w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Po premierze Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski, nagrody za najlepsze osiągnięcia artystyczne w ostatni (...)

Dylematy moralne u Szaniawskiego. Ogłaszamy konkurs dla szkół - Uwaga! Przedłużamy termin

Data: 29 03 2019

Uwaga! Przedłużamy termin nadsyłania prac do 30 października. Drodzy uczniowie, drogie uczennice, zapraszamy Was do udziału w konkursie towarzyszącym premierze sztuki Jerzego Szaniawskiego "Dwa teatry" w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Premiera sztuki odbędzie się 7 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jerzy Szaniawski (...)

Polskie orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Data: 27 03 2019

Orędzie Antoniny Grzegorzewskiej na Międzynarodowy Dzień Teatru 2019 Śmierć łaciny otworzyła drogę kolejnym upadkom. Atrament zasechł. Śpiew kastratów zamilkł. Kartografia dobiegła kresu – nie ma już białych plam. Alchemia poległa. Sztuka pisania listów zasila poczet martwych dziedzin. Teatr jest następny. Odkąd stał (...)

Orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Data: 27 03 2019

Międzynarodowy Dzień Teatru Orędzie Międzynarodowe ITI - 2019 Carlos CELDRÁN przekład z języka hiszpańskiego Urszula Aszyk Zanim obudziłem się w teatrze, moi mistrzowie już tam byli. Zbudowali domy i zasady na resztę swego życia. Nie zna się wielu z nich albo ledwie pamięta, pracowali (...)

Szalone nożyczki w promocyjnej cenie. Ostatni raz tym sezonie

Data: 27 03 2019

31 marca o godz. 19.00 po raz ostatni w tym sezonie zagramy "Szalone nożyczki". Z tej okazji wszystkie bilety, które nam zostały, sprzedajemy po 25 zł. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są jedynie w kasie teatru. Serdecznie zapraszamy. O Szalonych nożyczkach Na (...)

Nominacje do Srebrnej Maski 2019

Data: 26 03 2019

Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru ogłosiło nominacje do Srebrnej Maski – dorocznej nagrody przyznawanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Laureatów poznamy 7 kwietnia podczas uroczystej premiery „Dwóch teatrów” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Gratulujemy wszystkim nominowanym. A oto oni: Hanna Zientara-Mokrowiecka (...)

Teatr był zawsze moim marzeniem. Wywiad z Aleksandrą Szempruch

Data: 22 03 2019

Z Aleksandrą Szempruch – scenografką i graficzką, autorką scenografii do spektaklu Dwa teatry Jerzego Szaniawskiego, rozmawiał Leszek Skierski. W jednym z wywiadów powiedziała pani, że „scenografia to wypadkowa koncepcji reżysera, wyobraźni scenografa i możliwości finansowych teatru”. Jest Pani po rozmowach z (...)

Komedia w trzech aktach. Wywiad z Markiem Mokrowieckim

Data: 22 03 2019

Z Markiem Mokrowieckim, reżyserem spektaklu Dwa teatry Jerzego Szaniawskiego, rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. O czym pan chce zrobić przedstawienie? Myślę, że realizacja Dwóch teatrów to doskonała okazja do tego, żebyśmy porozmawiali o fenomenie teatru, bo teatr nie jest jakąś wyspą oderwaną od życia. (...)

"Młynarskiego ciut się chce" - nie tylko na Dzień Kobiet

Data: 11 03 2019

8 marca, o godz. 17.00, mieliśmy przyjemność przedstawić Państwu program muzyczny, na który złożyły się utwory geniusza polskiej piosenki, Wojciecha Młynarskiego. Bohater piątkowego wieczoru był mistrzem wielu gatunków artystycznych. Zatem, z ponad dwóch tysięcy piosenek jego autorstwa, z których większość weszła (...)

Muzyczna podróż teatralnym korytarzem

Data: 22 02 2019

Krzysztof Misiak, znany gitarzysta i kompozytor, został kierownikiem muzycznym Teatru. O tym, jakie ma plany, opowiedział Monice Mioduszewskiej-Olszewskiej. Zostałeś kierownikiem muzycznym teatru. Jak sobie wyobrażasz tę rolę? To dobre pytanie. Rolę. Jesteśmy w teatrze, więc to chyba odpowiednie słowo. Moje związki z teatrem (...)