13 czerwca odbyła się w konferencja prasowa dotycząca spektaklu „Na Wiśle śpiewają oryle”. Premiera spektaklu odbędzie się 17 czerwca o godz. 21.00 w amfiteatrze w Wyszogrodzie. Do 10 września zagramy 14 spektakli w nadwiślańskich miejscowościach północnego Mazowsza.

W konferencji wzięli udział Mariusz Bieniek, starosta płocki i Marek Mokrowiecki, dyrektor Teatru. - O czym będzie ten spektakl? O rzece. Rzeka, to są ludzie, wydarzenia, fakty historyczne. To będzie widowisko, które mówi poetycko o Wiśle, z pewną nostalgią, że obecnie Wisłą nie jest tym, czym była przed wiekami, a nawet jeszcze niedawno – mówił marek Mokrowiecki, reżyser spektaklu.

Starostwo powiatowe w Płocku jest partnerem organizacyjnym projektu „Na Wiśle śpiewają oryle”. Mariusz Bieniek podkreślał, że starostwo chętnie włącza się w tego typu wydarzenia, bo pomagają one w promocji regionu. - Naszym celem jest stworzenie trendu na Ziemię Płocką, na spędzanie czasu na jej terenie, korzystanie z atrakcji turystycznych, a takie wydarzenia kulturalne, jak spektakl o Wiśle, który odkrywa miejscowe historie i legendy, nam w tym pomagają – mówił.

Podkreślał również, że spektakl o Wiśle jest wyjątkowym wydarzeniem dla mieszkańców miejscowości, w których zostanie wystawiony. - Przede wszystkim chciałbym podziękować tym wszystkim, dzięki którym to wydarzenie będzie miało miejsce. W mojej ocenie to jest fenomen, że teatr przychodzi do widza, a nie widz do teatru. To duża otwartość na mieszkańców powiatu płockiego i szansa dla nich na spotkanie z kulturą – mówił starosta.

fot. Waldemar Lawendowski

GALERIA ZDJĘĆ