8 marca, o godz. 17.00, mieliśmy przyjemność przedstawić Państwu program muzyczny, na który złożyły się utwory geniusza polskiej piosenki, Wojciecha Młynarskiego.

Bohater piątkowego wieczoru był mistrzem wielu gatunków artystycznych. Zatem, z ponad dwóch tysięcy piosenek jego autorstwa, z których większość weszła do kanonu polskiej piosenki aktorskiej i rozrywkowej, wykonawcy: Hanna Chojnacka-Gościniak, Julia Chętkowska i Szymon Kołodziejczyk wybrali te utwory, które od lat nucą całe pokolenia naszych rodaków.      Mieliśmy okazję wysłuchać dwanastu utworów z różnych okresów twórczości Młynarskiego, m.in.: „Róbmy swoje”, „Gram o wszystko”, „Po co babcię denerwować”, „Jesteśmy na wczasach”, „Spóźniłam się na mój ślub”, czy „Towarzystwo przyjaźni”.

 Dlaczego akurat te utwory i dlaczego Oni?

 Po pierwsze 8 Marca – teatralny „Dzień Kobiet” – znakomita okazja, żeby podziękować Paniom, które jak wynika z badań najczęściej odwiedzają płocką Melpomenę. Po drugie utalentowani wykonawcy – gruntownie przygotowani, „dopuszczeni” na scenę przez dyrektora płockiego Teatru, Marka Mokrowieciego – muzykalni, co potwierdził kierownik muzyczny, Krzysztof Misiak. Po trzecie tradycja – Scena Inicjatyw Aktorskich, którą warto kultywować.

Hannie, Julii i Szymonowi towarzyszyli: Krzysztof Misiak (gitara) i Dominik Zachaj (pianino, akordeon). Wszystkim perfekcyjnie udało się połączyć to, co na scenie nazwalibyśmy teatralnym skrótem. Bo taka jest właśnie piosenka aktorska Wojciecha Młynarskiego – rodzajem teatru, gdzie wszystko się zaczyna i zarazem kończy… 

Miejmy nadzieję, że w przypadku premierowego programu „Młynarskiego ciut się chce”, to dopiero początek.

Zatem, „róbmy swoje”, jeśli tylko „ciut się chce”. Liczymy na Państwa obecność 22 marca o godz. 17.00.  

Leszek Skierski