21 października o godz. 19.00 zapraszamy na gościnny występ Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku w Teatrze Studio w Warszawie.

Ladislav Fuks

Myszy Natalii Mooshaber

Myši Natálie Mooshabrové

Przekład: Andrzej Babuchowski, adaptacja i reżyseria: Marek Mokrowiecki, scenografia: Marian Fiszer, instalacja video: Mariusz Pogonowski, muzyka: Marek Walczak, opracowanie muzyczne: Krzysztof Wierzbicki

W roli tytułowej
Hanna Zientara-Mokrowiecka

Adaptacja powieści wybitnego czeskiego pisarza Ladislava Fuksa.

Płocka inscenizacja jest wierna duchowi powieści, oscyluje między realizmem a groteską. Akcji towarzyszy „Requiem” Mozarta i muzyka Nino Roty z 8 ½ Felliniego.

W państwie rządzonym przez przewodniczącego Rappelschlunda w imieniu księżnej wdowy Augusty, żyje pani Mooshaber. Pani Mooshaber nie wierzy w Pana Boga. Pani Mooshaber wierzy w los. Na Księżyc latają gwiazdoloty, dzieci w szkole recytują życiorys przewodniczącego, ludzi oskarża się o czary, a los prawowitej księżnej owiany jest tajemnicą. Przez całą sztukę przewija się motyw tytułowych myszy i tajemniczej Mary Capricorny.

Hanna Zientara-Mokrowiecka, za rolę pani Natalii Mooshaber, otrzymała Cieszyńskiego Anioła
– nagrodę dla najlepszej aktorki na XVIII edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czechach w 2018 r.

W rankingu tygodnika Przegląd Teatr, który wstrząsa. Najbardziej odkrywcze nowości sezonu 2017/2018 inscenizacja została zaliczona do dziesięciu najciekawszych przedstawień ubiegłego sezonu.

Ceny biletów: 45 zł, 60 zł

Więcej informacji