Pan chyba żartuje. Wywiad ze Stefanem Friedmannem

Data: 16 11 2017

Farsa w teatrze jest jak truskawka na torcie   Pan chyba żartuje Ze Stefanem Friedmannem –  aktorem, satyrykiem, reżyserem farsy Szalone nożyczki Paula Pörtnera, rozmawiał Leszek Skierski.  Zacznijmy od „łyżki dziegciu”, którą dyrektor Marek Mokrowiecki „zamieszał” w repertuarze. W poprzednim numerze „ATP” zapytał (...)

Dzień seniora w Teatrze

Data: 14 11 2017

3 grudnia zapraszamy seniorów na "Wroga ludu" i "Seks, prochy i rock & roll". Z okazji tego święta, dla wszystkich seniorów przygotowaliśmy bilety w promocyjnej cenie 10 zł.

"Poskromienie złośnicy" nagrodzone w Czechach

Data: 13 11 2017

W minioną sobotę zakończył się 17. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. Podczas festiwalu zaprezentowaliśmy „Poskromienie złośnicy” Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Główną nagrodę w kategorii – najlepsza rola damska, zdobyła Sylwia Krawiec (tytułowa Złośnica), a (...)

Zbieramy prezenty dla Świętego Mikołaja

Data: 10 11 2017

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci! Każdego roku, w dniu św. Mikołaja w płockich szpitalach przebywa kilkaset chorych dzieci. Chcemy zrobić wszystko, by w tym szczególnym dniu i one mogły cieszyć się z mikołajkowego podarunku. Od 18 lat tajemniczy gość w asyście baśniowych postaci, (...)

Uwaga! Kasa teatru tymczasowo przeniesiona

Data: 08 11 2017

Drodzy Widzowie, z powodu remontu kasy, przez kilka dni bilety można kupić tylko w Biurze Obsługi Widza. Wejście do Teatru również zostało przeniesione w okolice BOW od strony ul. Jachowicza. Za utrudnienia przepraszamy.

"Wróg ludu" z audiodeskrypcją

Data: 08 11 2017

24 listopada (piątek) o godz. godz.19.00, wspólnie ze Stowarzyszeniem „De Facto“, zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące na spektakl „Wróg Ludu“ Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena z audiodeskrycją. Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowaliśmy specjalną cenę 25,00 zł, a dla przewodnika 10,00 (...)

Oto obchodzimy dziady w Piekiełku

Data: 30 10 2017

Są w dziejach teatru i narodów przedstawienia, które zmieniły bieg historii. 25 listopada o godz. 21.30, wspólnie z Płockim Towarzystwem Przyjaciół Teatru, zapraszamy na wieczór z „Dziadami” w Piekiełku, poświęcony 50. rocznicy premiery „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka w (...)

Wspaniałe przyjęcie premiery "Wroga ludu" - fragmenty recenzji

Data: 23 10 2017

"Sztuka rewelacyjna, ponadczasowa i znakomicie zagrana". 21 października odbyła się premiera spektaklu "Wróg ludu" Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena. Oto fragmenty recenzji przedstawienia. Płocki teatr wreszcie „zabrał głos” w ważnej sprawie. Pojechał „grubo”, bo na warsztat wziął małomiasteczkową (aczkolwiek będącą metaforą (...)

"Szalone nożyczki" - premiera w sylwestrowy wieczór 2017/2018

Data: 20 10 2017

31 grudnia 2017, w sylwestrowy wieczór zapraszamy do najlepszego salonu fryzjerskiego w mieście, gdzie fryzury kreuje sam mistrz Antoni Wzięty, a klientami są osobistości z pierwszych stron gazet. W ten wyjątkowy wieczór zobaczycie Państwo premierę sztuki "Szalone nożyczki", komedię Paula Pörtnera w (...)

Przyjdźcie, przejrzyjcie się, nadstawiamy zwierciadło - premiera "Wroga ludu"

Data: 18 10 2017

Wróg ludu Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena to pierwsza premiera sezonu 2017/2018, na którą zapraszamy 21 października o godzinie 19.00. Podczas konferencji prasowej o spektaklu opowiadali jego twórcy. - Dajemy widzom szansę kontaktu ze światową literaturą klasyczną. Warto skorzystać (...)