Są w dziejach teatru i narodów przedstawienia, które zmieniły bieg historii.

25 listopada o godz. 21.30, wspólnie z Płockim Towarzystwem Przyjaciół Teatru, zapraszamy na wieczór z „Dziadami” w Piekiełku, poświęcony 50. rocznicy premiery „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka w Teatrze Narodowym i 25. rocznicy wystawienia „Dziadów” w reżyserii Marka Mokrowieckiego w Bazylice Katedralnej w Płocku.

Jak na przedchrześcijański obrzęd przystało, będziemy jeść i pić za przychylność dusz i ich spokój w zaświatach. Zapraszamy z własnymi pokarmami i napojami.

Podczas wieczoru usłyszymy fragmenty „Dziadów” Adama Mickiewicza w wykonaniu aktorów płockiego Teatru. Jarosław Wanecki, prezes Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru opowie o głośnej realizacji „Dziadów” w Teatrze Narodowym i o realizacji z przymrużeniem oka – w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Płocku w wykonaniu lekarzy. Marek Mokrowiecki, dyrektor Teatru, przypomni swoje przedstawienie „Dziadów” w płockiej Katedrze, które miało premierę dokładnie 25 lat temu. Ponadto, wysłuchamy wielkiej improwizacji w wykonaniu Gustawa Holoubka i zastanowimy się, czy dziś „Dziady” coś w nas jeszcze poruszają.

Bilety: 5 zł

O marcu '68 i "Dziadach" Dejmka można przeczytać tu: Chcemy dziadów! Dejmek! Dejmek!