Owacjami na stojąco został przyjęty spektakl „Poskromienie złośnicy” Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Klasyka Dzisiaj" w Akademickim Teatrze Muzyczno-Dramatycznym im. Łesi Ukrainki w Kamieńskiem na Ukrainie.

W tym daleko wysuniętym na wschód Ukrainy, ponad dwustutysięcznym mieście (Obwód Dnietropietrowski), płocka realizacja dzieła Szekspira bez wątpienia poruszyła wyobraźnie i serca festiwalowej publiczności, aktorzy kilkakrotnie nagradzani byli głośnymi brawami. Spektakl okazał się na tyle uniwersalny, że po jego zakończeniu widzowie osobiście dziękowali twórcom i wykonawcom. Specjalne podziękowania na ręce dyrektora Marka Mokrowieckiego złożyła dyrektorka Festiwalu i zarazem dyrektorka ukraińskiego Teatru, Margaret Kudina.

Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy w 1993 roku i odbywa się co 2 - 3 lata. Jego celem jest popularyzacja klasycznej literatury i dramatu światowego oraz dialog z widzami na temat wiecznych wartości ludzkich. W tym roku w Festiwalu brało udział osiem teatrów: ze Stanów Zjednoczonych, z Ukrainy, Polski, Gruzji, Bułgarii, Turcji, Litwy i Azerbejdżanu. Na werdykt Jury musimy poczekać do końca maja.       

Poniżej fotorelacja z pobytu w ukraińskim teatrze.

 

GALERIA ZDJĘĆ