14 października, godz. 16.00 i 19.00

Doskonały spektakl dla tych, którzy cenią dobry humor i solidny warsztat aktorski, oraz którzy są ciekawi, kto dostanie się pierwszy do raju.

A gdyby tak zamieszkać w raju? Jak się okazuje, sprawa nie jest taka prosta. Tym bardziej, kiedy zamiast świętego Piotra bramy niebieskiej pilnuje w zastępstwie święty Paweł, a na dwóch przybyszy czeka tylko jedno rajskie miejsce. Komedia "Pierwszy do raju" w przewrotny sposób rozstrzyga spór o to, kto i dlaczego bardziej zasługuje na komfortowe rajskie życie po życiu.

Trzech aktorów mistrzowsko i dynamicznie prowadzi widzów przez swoje absurdalne problemy, a pełne humoru dialogi śmieszą przez cały spektakl gwarantując znakomitą rozrywkę. To specyficzne trio złożone z postaci, które w normalnej, "ziemskiej sytuacji" nigdy by się ze sobą nie spotkały, wciąga widzów w nieprawdopodobną, zwariowaną i zaskakującą historię, której końca nie da się przewidzieć. Pojawiają się także nawiązania do naszej codziennej, czasem równie nieprzewidywalnej polskiej rzeczywistości.

Komedia, choć bawi do łez, nie jest pozbawiona głębszej refleksji, bo gdzie jak nie u bram raju znajdziemy ostatni moment na odkrycie uniwersalnych prawd o życiu i o nas samych? Scenariusz napisała Dorota Truskolaska-Alibert, a reżyserem sztuki jest Piotr Nowak.

Obsada: Michał Piela, Antoni Pawlicki i Tomasz Dedek/Jan Wieczorkowski

Scenariusz: Dorota Truskolaska Alibert
Reżyseria: Piotr Nowak

Cena biletu: 95 zł

Dane konta, na które należy wpłacać pieniądze za bilety (po uprzedniej rezerwacji):

Agencja Teatralna Przemysław Galant
Nr konta: 26 1050 1461 1000 0022 7809 2958

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie dowodu wpłaty na adres:
biuro-widza@teatrplock.pl