11 i 12 maja na naszą scenę wraca Poskromienie złośnicy. Przed wyjazdem na ukraiński festiwal Classic today dwukrotnie zagramy dla Państwa.

Premiera Poskromienia złośnicy odbyła się 3 kwietnia 2016 roku. Spektakl cieszył się dużym uznaniem publiczności i krytyków. W 2016 roku zagraliśmy go w Siedlcach na Festiwalu Sztuka plus Komercja, a w 2017 roku na Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie w Republice Czeskiej. Z obu tych festiwali wróciliśmy z nagrodami.

W ubiegłym roku graliśmy Poskromienie złośnicy w Iwano-Frankowsku na Ukrainie na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Krajów Regionu Karpat „Karpacka przestrzeń” (Carpathian Space). Pokłosiem tego występu było ponowne zaproszenie nas na Ukrainę, tym razem na Międzynarodowy Festiwal Klasyka Dzisiaj, którego XI edycja odbędzie się na scenie Akademickiego Teatru Muzycznego i Dramatycznego im. Łesi Ukrainki w miejscowości Kamieńskie. Festiwal organizowany jest od 1993 roku. Do tej pory brało w nim udział ponad 100 teatrów z Ukrainy, Białorusi, Włoch, Izraela, Azerbejdżanu, Rosji, Kazachstanu, Rumunii, Gruzji i Mołdawii. Na Ukrainie występujemy 18 maja.

W roli Curtisa, zamiast Przemka Niedzielskiego, wystąpi Daniel Skrzypczak. Widzieliście go Państwo w roli Stanisława Berezowskiego w przedstawieniu Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły. Majka Rybicka przyjedzie z Warszawy, Jacek Mąka z Kielc (od dwóch sezonów jest aktorem kieleckiego teatru), zrobimy próby wznowieniowe i zagramy. Serdecznie zapraszamy na dwa przedstawienia w Płocku.

Nagrody dla spektaklu

Główna nagroda aktorska na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów „Sztuka plus komercja” w Siedlcach dla Sylwii Krawiec za rolę Katarzyny w spektaklu Poskromienie złośnicy W. Shakespeare’a, reż. Marek Mokrowiecki (2016).

II miejsce w kategorii najlepszy spektakl oraz nagroda dziennikarzy dla „Poskromienia złośnicy” na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów „Sztuka plus komercja” w Siedlcach (2016).

Cieszyński Anioł - Nagroda dla Najlepszej Aktorki dla Sylwii Krawiec na XVII Międzynarodowym Festiwalu Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie, za rolę Katarzyny w spektaklu Poskromienie złośnicy W. Shakespeare’a, reż. Marek Mokrowiecki (2017).

O Poskromieniu złośnicy