Na początku było… marzenie. O występowaniu na scenie, o posiadaniu teatru, o graniu w coraz dziwniejszych zakątkach miasta, o teatrze innym niż wszystkie. Z marzenia zrodziło się działanie. 18 maja zapraszamy na wyjątkowy spacer, czyli spacerownik teatralny.

Teatr w Płocku istnieje od 207 lat. A może jeszcze dłużej? Zapraszamy dorosłych z dziećmi do wspólnego odkrywania jego śladów. Być może codziennie mijacie miejsca, w których ktoś kiedyś próbował realizować swoje marzenie o teatrze. Podczas wspólnej wyprawy poznamy nieoczywiste teatralne miejsca i spróbujemy ziścić nasze teatralne marzenia.

Spacer poprowadzą Joanna Krukowska-Gulik z Instytutu Teatralnego i Monika Mioduszewska-Olszewska z płockiego teatru. Zapraszamy 18 maja o godz. 11.00. Zbiórka przy pomniku Miry Zimińskiej przy ul. Tumskiej 8.

Czas trwania spaceru: 1,5 - 2 h

Do wspólnej zabawy zapraszamy dorosłych z dziećmi – najlepiej powyżej 6 roku życia. Aby wziąć udział w spacerze, należy zgłosić swój udział pisząc na adres: literacki@teatrplock.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Spacer będzie częścią projektu „Spacerownik Teatralny”, projektu zainicjowanego w 2015 roku podczas obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii. Trasy spacerów znajdziecie na: spacerownikteatralny.pl