Stephanie de Ratuld

Być jak Shirley MacLaine. Medium

Reżyseria: Andrzej Maria Marczewski

Scenografia i obrazy energetyczne: Izabela Ptak

Wizualizacje: Piotr Rzepka

Premiera: 9 czerwca 2017

 


Dwa światy, które nie do końca się przyciągają. Polityk, twardo stąpający po ziemi i kobieta - medium, która porusza się w innych wymiarach świadomości. 

Światy z pozoru różne, w zderzeniu ze sobą okazują się bardzo podobne. Polityk, osoba publiczna, popularna (Jerzy Mazur) odnajduje w samym sobie to, co zagubił w pędzie życia, pracy, i różnego rodzaju przyjemnościach. Spotkanie z medium (Magdalena Tomaszewska), pozwala mu na chwilę się zatrzymać, i mimo walki, nie poddać się i wygrać samego siebie. Wszak w każdym wieku można inaczej spojrzeć na swoje życie i zacząć dostrzegać i rozumieć to, co daje nam świat.

Sztuka "Być jak Shirley MacLaine - Medium" to nie tylko historia wybitnej gwiazdy, ale podróż w głąb siebie. Każdy z nas ma różne doświadczenia ze swoją duchowością, boimy się mówić o tym, wstydzimy, walczymy. Shirley MacLaine jako pierwsza zaczęła mówić o swoich podróżach i poszukiwaniach. Dała swoje świadectwo i wszyscy inni zaczęli inaczej myśleć o tematach, które rzadko goszczą na naszych ustach.
Magdalena Tomaszewska.

 

Obsada

Stephanie: Magdalena Tomaszewska

Rene: Jerzy Mazur

Milena Orłowska, Gazeta Wyborcza, 24 maja 2017
Przychodzi polityk do medium, czyli premiera w płockim teatrze

GALERIA ZDJĘĆ