Z przyczyn niezależnych od teatru wydarzenie zostało odwołane. Kasa zwraca pieniądze za bilety.

Trio flamenco
CORAZON Y ALMA

24 października, godz. 19.00

Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy)

Sprzedaż i rezerwacja biletów w Biurze Obsługi Widzów i w kasie Teatru: 24 266 38 08, 24 262 48 40, 24 266 38 17

 


 

Koncert "Flamenco. Corazón y alma" to opowieść o tajemnicach skrywanych w sercu i duszy. To także pokaz bogactwa sztuki flamenco: utwory radosne, przepełnione siłą, energią, a także pełne pasji i dramatyzmu.

Podczas tego wspaniałego koncertu pojawią się charakterystyczne dla flamenco piękne stroje oraz rekwizyty, takie jak suknia bata de cola czy barwne haftowane chusty. Artyści wprowadzą widzów w atmosferę i historię prezentowanych utworów. Na scenie będą rządziły rytm, feeria emocji i barw. Smutek, cierpienie i tęsknota będą przeplatały się z radością, energią i miłością...

Flamenco Trio w składzie: Jorge Castañeda (gitara flamenco), Paco El Lobo (śpiew) i Magdalena Siwecka (taniec) sprawi, że na jeden wieczór publiczność przeniesie się do słonecznej Andaluzji.

Magdalena Siwecka
Znakomita polska tancerka, choreograf i pedagog tańca flamenco.

Karierę taneczną rozpoczynała jako dziecko. Od tańca klasycznego, nowoczesnego oraz ludowego. Absolwentka Olsztyńskiego Teatru Tańca. Tańcem flamenco zajmuje się od siedemnastu lat. Kształciła się w Polsce i w Hiszpanii u tak znakomitych tancerzy i pedagogów jak Choni Pérez García, Isabel Bayón, Adella Campallo czy Manuel Betanzos. Założycielka i solistka Café Cortao Compañía Flamenca – największego polskiego zespołu tańczącego flamenco.

Występowała między innymi w Teatrze Wielkim na zaproszenie Sinfonii Varsovii podczas festiwalu Festiwal Szalone Dni Muzyki 2013 – muzyka francuska i hiszpańska. Pasjonatka popularyzacji flamenco wśród wszystkich grup wiekowych, pracuje także z osobami niepełnosprawnymi. Jej taniec wzrusza i daje radość.

Paco el Lobo
Śpiewak flamenco.

Ceniony śpiewak flamenco. Jego mistrzami byli wielcy Pepe de la Matrona, Rafael Romero czy Juan Varea. Jego trzy płyty: Grito, 1999; Afición 2001; Mi Camino Flamenco to niezwykła antologia, prezentująca popularne style flamenco (Tonas, Soleares, Siguiriyas, Alegrias, fandangos, Malagueñas, Tangos, Bulerías ...), ale również o wiele mniej znane pieśni (Jabera, farruca, Cana, petenera...). Z jednaj strony wierny tradycji flamenco, Paco El Lobo jest

muzykiem swojego czasu. Integruje zdecydowanie osobisty styl, głęboką wiedzę o korzeniach swojej sztuki oraz inspirację z najbardziej współczesnego podejścia do śpiewu flamenco, wzorując się na gwiazdach światowego kalibru jak Enrique Morente i Camaron. Posiada nieomylną intuicję muzyczną. Występuje głównie na scenach we Francji – charyzmatyczny głos, niesamowita osobowość sceniczna.

Jorge Castaῆeda
Gitarzysta flamenco

Urodził się w Polsce, ze związku Polki i Peruwiańczyka. Będąc małym dzieckiem wyjechał z rodzicami do Peru, ojczyzny swego taty. Od 10. roku życia gra na gitarze, dzięki talentowi i wykształceniu odebranemu na Uniwersytecie Muzycznym im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. Jacka Dulikowskiego, a także na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie u Marcina Zalewskiego. Studiował także na „Staatlische Hochschule für Musik und Darstellende Kunst” w Stuttgarcie u prof. Johannesa Monno. Koncertuje na całym świecie rozsławiając flamenco na gitarę klasyczną. Występował także na wielu międzynarodowych festiwalach gitarowych. Przez wiele lat mieszkał w Hiszpanii – tam występował z wieloma uznanymi artystami sztuki flamenco.

 

GALERIA ZDJĘĆ