W niedzielny wieczór, 25 marca, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Na scenie odbyła się prapremiera spektaklu "Myszy Natalii Mooshaber" na podstawie powieści Ladislava Fuksa w adaptacji i reżyserii Marka Mokrowieckiego. Po premierze, tradycyjnie, Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski - doroczne nagrody za najlepsze osiągnięcia artystyczne w minionym sezonie. W tym roku wyjątkowo nagrodzeni zostali wszyscy nominowani.

Srebrne Maski 2018 otrzymali:

Sylwia Krawiec - za wachlarz ról w spektaklach Nosorożec, Kopciuszek i Prawda, ze szczególnym uwzględnieniem swobodnego kontaktu z publicznością w farsie Szalone nożyczki Paula Pörtnera w reżyserii Stefana Friedmanna w roli Barbary Markowskiej.

Szymon Cempura - za rolę doktora Tomasa Stockmanna w spektaklu Wróg ludu Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena oraz Michaela w spektaklu Prawda Floriana Zellera w reżyserii Jerzego Bończaka.

Łukasz Mąka - za kreację komediową Tonia w farsie Szalone nożyczki Paula Pörtnera w reżyserii Stefana Friedmanna i rolę Dudarda w spektaklu Nosorożec Eugene'a Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Stefan Friedmann - za reżyserię i płockie akcenty farsy Szalone nożyczki Paula Pörtnera.

Złotą Maskę Masek otrzymał:

Marek Walczak - za kreację Berengera w spektaklu Nosorożec Eugene'a Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego i rolę drukarza Aslaksena w spektaklu Wróg ludu Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena.

Małą Złotą Maską dla pracowników Teatru spoza sceny otrzymał Krzysztof Wierzbicki, wieloletni dźwiękowiec Teatru.

 

GALERIA ZDJĘĆ