18 października o godz. 19.30 zapraszamy do Teatru na przedstawienie Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza z okazji 20-lecia samorządu województwa mazowieckiego. Bilety na to wydarzenie będą kosztować 10 zł.

Rok 2018 to rok jubileuszu 20-lecia działalności samorządu województwa mazowieckiego. Dla naszego teatru samorząd województwa jest od dwudziestu lat organem prowadzącym. To były dla teatru dobre lata. Wystarczy wspomnieć gruntowną przebudowę i modernizację Teatru przeprowadzoną ze środków samorządu województwa mazowieckiego w latach 2006 – 2008, dzięki której możemy poszczycić się jednym z najnowocześniejszych gmachów teatralnych w Polsce, wspieranie naszych inicjatyw, występów za granicą.

18 października zapraszamy do Teatru na przedstawienie Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza. Przedstawienie, nad którym honorowy patronat objął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, graliśmy w plenerze w ubiegłym sezonie. Wystawione zostało z okazji Roku Wisły w 17 miejscowościach Mazowsza, od Warszawy do Nowego Duninowa. Teraz, przedstawieniem które powstało dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa mazowieckiego, gmin nadwiślańskich i starostwa płockiego, pragniemy uczcić jubileusz 20-lecia samorządu.

Chcemy, żeby tego dnia spotkali się w teatrze wszyscy, dzięki którym organizowane przez samorządy przedstawienie, opiewające Wisłę i żyjących nad jej brzegami ludzi, obejrzała parotysięczna widownia. Oryle są dla nas kwintesencją wspólnego działania, tu i teraz w naszych małych ojczyznach.

Marek Mokrowiecki

Na zdj. spektakl w Czerwińsku, fot. Leszek Skierski