24 listopada (piątek) o godz. godz.19.00, wspólnie ze Stowarzyszeniem „De Facto“, zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące na spektakl „Wróg Ludu“ Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena z audiodeskrycją.

Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowaliśmy specjalną cenę 10,00 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać w godzinach od 8:00 do 16:00 pod adresem mailowym: defacto.org@wp.pl lub pod numerem telefonu 604 408 468.

Stowarzyszenie „De Facto“ zapewni aparat do audiodeskrypcji i obsługę techniczną. Po dokonaniu rezerwacji, zamówione bilety trzeba wykupić w kasie Teatru w godzinach pracy kasy lub bezpośrednio przed spektaklem. Kasa Teatru pracuje następująco: poniedziałek nieczynna, od wtorku do piątku w godzinach od 09:00 do 14:00 i od 16:00 do 18:00, w sobotę od godziny 09:00 do 13.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem (także w niedzielę).

O spektaklu

„W często emitowanej telewizyjnej reklamie okien pada znamienne stwierdzenie, że „życie, to sztuka wyboru”. Trudno odmówić racji temu spostrzeżeniu. W sytuacji wyboru postawiony zostaje bohater dramatu „Wróg ludu” - doktor Tomas Stockmann. Pomysłodawca i naczelny lekarz nowo wybudowanego sanatorium, gorący patriota lokalny odkrywa, że woda zasilająca sanatorium jest wysoce szkodliwa dla zdrowia kuracjuszy. Sprawa wydaje się być oczywista. Trzeba przebudować cały rurociąg. Doktor Stockmann rusza do boju. I wtedy sprawa oczywista, już taka oczywista nie jest. Bo oto szlachetny, acz nieco fanatyczny idealista, dostaje się w tryby mechanizmu walki politycznej, w sam środek niezmiennego w świecie starcia dwóch sił: tych, którzy mają władzę i tych, którzy chcą ją zdobyć. I jedni i drudzy wypisują na sztandarach hasła: „naród”, „społeczeństwo”, „lud” ale w gruncie rzeczy chodzi im jednak o interesy własne i swoich stronników. Ten mechanizm w pewnym momencie postawi doktora Stockmanna przed dylematem: walczyć do końca, czy się podporządkować i wyciągnąć własne korzyści?

Wydaje się, że my również stoimy wobec większych dylematów, niż wybór okien”. (cyt. Andrzej Walden).

Więcej o Wrogu ludu