3 marca o 19.00 zapraszamy na czwartą "Szopkę noworoczną", czyli dużo dobrej zabawy w szczytnym celu. Cegiełki w cenie 40 zł są dostępne w kasie Teatru.

- Szopka będzie dotyczyć aktualnych tematów politycznych przedstawionych w krzywym zwierciadle. Mam nadzieję, że będzie przy tym sporo śmiechu, a dzięki temu podopieczni Fundacji Portal Fm otrzymają pomoc - mówi Elżbieta Gapińska, posłanka na Sejm RP, która jest pomysłodawczynią przedsięwzięcia.

W tym roku pieniądze zebrane z cegiełek zostaną przeznaczone na dwa cele. - Środki będziemy zbierać na Dawida, który jest w śpiączce mechanicznej, więc jest ogromna szansa na to, żeby wrócił do życia. Oprócz tego pomożemy rodzinie, która otrzymała mieszkanie, ale nie ma środków na jego wyremontowanie - mówi Piotr Nosarzewski, prezes Fundacji Portal Fm "Pomagamy dzieciom".

A co będzie motywem przewodnim tegorocznej "Szopki"? - Szopka Płocka 2018 nosi taki rozszerzony tytuł "Poltanik". Na skutek zmian klimatycznych na Ziemi wszystkie lądy skryły się pod wodą, a państwa - narody żyją na statkach. Naród polski też wylądował na takim statku. Statek jest niezatapialny. Płynie, a na nim dzieją się różne rzeczy, które zobaczycie Państwo podczas przedstawienia. Oczywiście będzie tam dużo nawiązań do polskiego życia politycznego, aczkolwiek są one dość uniwersalne. Każdy się w tym przejrzy, tak jak w lustrze - mówi Mariusz Pogonowski, reżyser "Szopki".

Tekst "Szopki Płockiej 2018. Poltanik" piszą Radosław Lewandowski, Artur Jaroszewski i Mariusz Pogonowski, Wystąpią znani Płocczanie.