Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru ogłosiło nominacje do Srebrnej Maski 2018 za najlepsze artystyczne osiągnięcia w sezonie 2017/2018. Nagroda zostanie wręczona podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru towarzyszącej premierze spektaklu Myszy Natalii Mooshaber Ladislava Fuksa w reżyserii Marka Mokrowieckiego, która odbędzie się 25 marca o godz. 19.00.

Oto nominowani:

Sylwia Krawiec
Za wachlarz ról w spektaklach Nosorożec, Kopciuszek i Prawda, ze szczególnym uwzględnieniem swobodnego kontaktu z publicznością w farsie Szalone nożyczki Paula Pörtnera w reżyserii Stefana Friedmanna w roli Barbary Markowskiej.

Marek Walczak
Za kreację Berengera w spektaklu Nosorożec Eugene'a Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego i rolę drukarza Aslaksena w spektaklu Wróg ludu Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena.

Szymon Cempura
Za rolę doktora Tomasa Stockmanna w spektaklu Wróg ludu Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena oraz Michaela w spektaklu Prawda Floriana Zellera w reżyserii Jerzego Bończaka.

Łukasz Mąka
Za kreację komediową Tonia w farsie Szalone nożyczki Paula Pörtnera w reżyserii Stefana Friedmanna i rolę Dudarda w spektaklu Nosorożec Eugene'a Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Stefan Friedmann
Za reżyserię i płockie akcenty farsy Szalone nożyczki Paula Pörtnera.

(fot. Waldemar Lawendowski, Srebrne Maski 2017)