Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

zapraszają

Dzień matki wśród gwiazd

26 maja, godz. 19:00

Bilety: 95 zł (normalny), 80 zł (ulgowy)

Rezerwacja biletów w Biurze Obsługi Widza
tel.:24 266 38 08, 24 262 48 40

Sprzedaż biletów w kasie teatru
tel.: 24 266 38 17

i na bilety.teatrplock.pl


 

Zapraszamy na wyjątkowy koncert zorganizowany dla uhonorowania Dnia Matki. W wieczorze weźmie udział pierwsza dama polskiej sceny operetkowej – niepowtarzalna Grażyna Brodzińska. Towarzyszyć jej będą wybitni śpiewacy: Emil Ławecki (tenor) oraz Adam Szerszeń (baryton). Artyści wykonają najpiękniejsze utwory operetkowe, musicalowe, ale będzie też kilka niespodzianek ze specjalną dedykacją dla Mam. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Maestro Tomasza Chmiela.

Grażyna Brodzińska (sopran)

Pierwsza dama polskiej sceny muzycznej. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical, jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Posiada w swoim repertuarze utwory napisane wyłącznie dla niej. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Niezmiennie pełne sale koncertowe i problemy w zdobyciu biletów na kolejne występy, to fakt najlepiej oddający charakterystykę artystki. Jak powiedział Bogusław Kaczyński: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.

Emil Ławecki (tenor)

Absolwent Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Karczykowskiego. W 2012 roku zadebiutował w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w studenckim przedstawieniu „Sen nocy letniej” Benjamina Brittena. Brał udział w takich inscenizacjach operowych, jak „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Ciotunia” Mirosławy Florczak do tekstu Aleksandra Fredry oraz „Spiskowcy” Franza Schuberta, kreując w nich pierwszoplanowe role.
Współpracuje również z wieloma zespołami wokalnymi i kameralnymi chórami: Chórem Akademii Leona Koźmińskiego, Chórem Kameralnym Mazowieckiego Teatru Muzycznego, zespołem Ars Antiqua, zespołem Ars Chori, z którymi wykonuje partie chóralne i solowe, odnosząc sukcesy w konkursach i na festiwalach w kraju i za granicą, ale przede wszystkim dając dziesiątki koncertów z muzyką wokalną różnych epok. Jest współzałożycielem i dyrygentem oktetu wokalnego Manufaktura Dźwięku. Jest laureatem I nagrody w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie w 2014 roku.

Adam Szeszeń (baryton)

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Michaliny Growiec. Od 2002 roku pracuje na Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1998 do 2002 roku był śpiewakiem zespołu Camerata Silesia. Od 2002 do 2005 roku był solistą Opery Śląskiej, następnie w latach 2003 – 2009, gościnnym solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, a od 2012 do 2015 roku solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2004 roku jest także gościnnym solistą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Kreował tu pierwszoplanowe partie w siedmiu premierach i kilkudziesięciu spektaklach. W 2014 roku uzyskał stopień doktora nauk muzycznych. Artysta występował w Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Francji, Włoszech, Kanadzie, Tajwanie, Japonii, Kuwejcie, Bahrajnie.

Tomasz Chmiel (dyrygent)

Dyrygent, pianista, aranżer. Urodził się w 1970 roku w Rzeszowie. W latach 1989–96 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka, kończąc oba kierunki z wyróżnieniem. Oprócz pracy naukowo-dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie jest dyrygentem Krakowskiej Młodej Filharmonii. W 2002 roku uzyskał I stopień kwalifikacji w zakresie dyrygentury. Prowadził liczne koncerty w kraju – m.in. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Szczecińskiej, Białostockiej, Rzeszowskiej, Łódzkiej a także z Toruńską Orkiestrą Kameralną – oraz poza jego granicami, odbywając tournée zagraniczne, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej (Szwecja, Korea Południowa), Krakowską Młodą Filharmonią (Holandia, Francja, Belgia, Niemcy).

GALERIA ZDJĘĆ