Polacy zawsze byli tacy sami. Rafał Sisicki reżyseruje "Rodzinę"

Data: 11 09 2019

Pan całą gębą, przesłodzona damulka, przeciętna sympatyczna panna, młody byczek, prawicowy działacz, Żyd z rodzaju siłaczy żydowskich, normalny wojewoda, normalny starosta, stara Żydówka, normalny służący, jego córka, bardzo ordynarny łyk miejski, pani dość ordynarna, ale przystojna, typowy bubek warszawski, weteranka (...)

Kat w Piekiełku

Data: 10 09 2019

6 września w Piekiełku odbyło się na inscenizowane czytanie sztuki Kat Andrzeja Chichłowskiego znanego Państwu jako reżysera sztuki Berek, czyli upiór w moherze. - Kat to mój najnowszy scenariusz. O czym jest? Jak zwykle o miłości i związanych z nią emocjach, (...)

Adam Gradowski dołącza do zespołu aktorskiego - wywiad

Data: 04 09 2019

Największą nagrodą jest cisza Pierwszy raz na płockiej scenie pojawił się w spektaklu Dwa teatry w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Od września zostaje aktorem etatowym. Z Adamem Gradowskim rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Często cię pytają o słynnego przodka? Nie, bo nie każdy wie, że to (...)

Rozpoczynamy sezon 2019/2020

Data: 03 09 2019

Drodzy Widzowie, serdecznie zapraszamy do Teatru po wakacjach. Jesteśmy wypoczęci, pełni energii do pracy, a nasza scena przeszła gruntowną modernizację oświetlenia i nagłośnienia. Mamy teraz najnowocześniejszy sprzęt w Polsce, dający twórcom nieograniczone możliwości, a to wszystko dzięki środkom Samorządu Województwa (...)

Scena Dramatu Współczesnego - Kat

Data: 26 08 2019

6 września o godz. 19.00 zapraszamy do Piekiełka na inscenizowane czytanie dramatu i spotkanie z jego autorem. Zaprezentujemy sztukę Kat Andrzeja Chichłowskiego, aktora, reżysera i autora scenariuszy teatralnych i filmowych, znanego Państwu jako reżysera sztuki Berek, czyli upiór w moherze. Sztukę (...)

Płock za pół ceny - Dwa teatry za pół ceny

Data: 22 08 2019

27 września o godz. 11.00 i 19.00 zapraszamy na przedstawienie „Dwa teatry” w reżyserii Marka Mokrowieckiego w ramach akcji PŁOCK ZA PÓŁ CENY. Bilety będą kosztować 10 zł na spektakl poranny i 20 zł na wieczorny – do nabycia w (...)

M. Zimińska na Festiwalu Art Energy w Gostyninie

Data: 02 08 2019

23 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na przedstawienie "M. Zimińska" do Zamku w Gostyninie. Spektakl będzie częścią festiwalu Art Energy. Szczegółowy program festiwalu dostępny tutaj.    

Nie godzę się na odbieranie ludziom wartości. Wywiad z Mariuszem Pogonowskim

Data: 17 06 2019

O hejcie, teatrze, a nawet polityce. Z Mariuszem Pogonowskim rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Od kilku dni słyszę głosy oburzenia na to, że powiesiłeś misia. Dlaczego to zrobiłeś? Bo miś się do tego powieszenia najlepiej nadawał. Pod wieloma względami. Zgłosiła się do mnie Iwona Markiewicz (...)

Gramy dla kobiet? Znamy wyniki badania publiczności

Data: 13 06 2019

Nasi widzowie są głównie spoza Płocka i z Podolszyc. W większości to kobiety w wieku 35 – 44 lata. Znamy wyniki badania publiczności, które przeprowadzili dla nas Fundacja Obserwatorium i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. 12 czerwca przyjechali do Płocka, żeby przedstawić (...)

Zapraszamy do ogrodu. Wywiad ze Stefanem Szaciłowskim

Data: 11 06 2019

23 czerwca zapraszamy na przedpremierowy spektakl Tajemniczego ogrodu w reżyserii Stefana Szaciłowskiego ze scenografią Krzysztofa Małachowskiego. Będzie to druga realizacja tego tytułu w naszym teatrze. W 2003 roku odbyła się premiera Tajemniczego ogrodu w reżyserii Karola Suszki. Główne role grali (...)