Nie godzę się na odbieranie ludziom wartości. Wywiad z Mariuszem Pogonowskim

Data: 17 06 2019

O hejcie, teatrze, a nawet polityce. Z Mariuszem Pogonowskim rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Od kilku dni słyszę głosy oburzenia na to, że powiesiłeś misia. Dlaczego to zrobiłeś? Bo miś się do tego powieszenia najlepiej nadawał. Pod wieloma względami. Zgłosiła się do mnie Iwona Markiewicz (...)

Gramy dla kobiet? Znamy wyniki badania publiczności

Data: 13 06 2019

Nasi widzowie są głównie spoza Płocka i z Podolszyc. W większości to kobiety w wieku 35 – 44 lata. Znamy wyniki badania publiczności, które przeprowadzili dla nas Fundacja Obserwatorium i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. 12 czerwca przyjechali do Płocka, żeby przedstawić (...)

Zapraszamy do ogrodu. Wywiad ze Stefanem Szaciłowskim

Data: 11 06 2019

23 czerwca zapraszamy na przedpremierowy spektakl Tajemniczego ogrodu w reżyserii Stefana Szaciłowskiego ze scenografią Krzysztofa Małachowskiego. Będzie to druga realizacja tego tytułu w naszym teatrze. W 2003 roku odbyła się premiera Tajemniczego ogrodu w reżyserii Karola Suszki. Główne role grali (...)

Spotkanie w domu Jerzego Szaniawskiego

Data: 10 06 2019

Spotkanie z domu Jerzego Szaniawskiego W minioną niedzielę rozpoczęła się w Zegrzynku (gmina Serock) druga edycja Festiwalu Szaniawskiego, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie. W programie odbyło się m.in. czytanie tekstów pisarza w wykonaniu Artura Żmijewskiego i Walentyny Janiszewskiej (...)

Nic nie gra - bilet za 25 zł

Data: 05 06 2019

Serdecznie zapraszamy na jedno z ostatnich przedstawień w tym sezonie. Z tej okazji mamy dla Państwa pulę biletów w promocyjnej cenie. 8 czerwca o godz. 16.00 zagramy spektakl "Nic nie gra". Bilety na to przedstawienie kupicie w cenie 25 zł. NIC (...)

Najbardziej wyrazista obsada Festiwalu Classics Today

Data: 29 05 2019

Poskromienie złośnicy Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego otrzymało nagrodę dla „Najbardziej wyrazistego zespołu teatralnego” podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Klasyka Dzisiaj" w Akademickim Teatrze Muzyczno-Dramatycznym im. Łesi Ukrainki w Kamieńskiem na Ukrainie. W Obwodzie Dnietropietrowskim gościliśmy w dniach 17-20 maja. (...)

Ukraińska recenzja Poskromienia Złośnicy

Data: 23 05 2019

Poskromienie złośnicy po polsku na scenie Kamiensk'iego. Każdy spektakl festiwalu „Klasyka dzisiaj” - to małe odkrycie, ponieważ daje zupełnie nowe uczucia, emocje i wewnętrzne doświadczenie. 18 maja na scenie głównej spotkaliśmy się z Teatrem Dramatycznym Jerzego Szaniawskiego z Płocka (Polska) z (...)

Śladami teatralnych marzeń. Spacerownik teatralny w Płocku

Data: 22 05 2019

18 maja, przed południem, dzieci i dorośli ruszyli na spacer w poszukiwaniu śladów teatru w Płocku. Szlak wytyczały im teatralne marzenia. To nie będzie zwykły spacer. Zaczynamy od rozgrzewki. Przygotowujemy ciało do ruchu. Poruszamy rękoma, nogami, rozgrzewamy oczy i uszy, (...)

Owacje na stojąco na Ukrainie. Czekamy na werdykt jury

Data: 21 05 2019

Owacjami na stojąco został przyjęty spektakl „Poskromienie złośnicy” Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Klasyka Dzisiaj" w Akademickim Teatrze Muzyczno-Dramatycznym im. Łesi Ukrainki w Kamieńskiem na Ukrainie. W tym daleko wysuniętym na wschód Ukrainy, ponad dwustutysięcznym mieście (...)

18 maja zapraszamy do kasy po bilety za 350 groszy

Data: 16 05 2019

Po raz piaty wspólnie z Instytutem Teatralnym i blisko setką teatrów w całej Polsce będziemy świętować Dzień Teatru Publicznego. 18 maja zapraszamy do kasy po bilety za 350 groszy na spektakl Dwa teatry. Przedstawienie zobaczycie 24 maja o 19.00. Tegoroczne 350 (...)