Skoro można, trzeba mówić o wszystkim. Wywiad z Łukaszem Mąką

Data: 22 01 2020

W płockim teatrze pracował 11 lat. Tu dorastał. Ale przyszedł czas na zmiany. Następnym przystankiem Łukasza Mąki będzie Wrocław. Do Płocka będzie wpadał, żeby zagrać Tonia w Szalonych nożyczkach czy George'a w Hotelu Westminster. Z Łukaszem Mąką rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. (...)

45 lat Teatru Dramatycznego w Płocku. Fotorelacja z jubileuszu

Data: 13 01 2020

12 stycznia 1975 roku odbyła się premiera spektaklu „Cud mniemamy, czyli Krakowiacy i Górale” Wojciecha Bogusławskiego w reżyserii Jana Skotnickiego. Teatr w Płocku pachniał nowością. Publiczność z ekscytacją oczekiwała tego, co się wydarzy na scenie. Dla wielu płocczan była to (...)

45 lat Teatru Dramatycznego w Płocku. Wywiad z Elżbietą Jóźwiak

Data: 09 01 2020

Było fajnie, ale i strasznie Ewa Jóźwiak pracuje w teatrze od 1974 roku, czyli od początku. Opowiedziała Monice Mioduszewskiej-Olszewskiej, jak pamięta czas, w którym powstawał teatr. Nigdy pani nie żałowała? Nie żałowałam. Wiedziałam, że tacy ludzie, jak oni, ludzie kultury i w ogóle (...)

45 lat Teatru Dramatycznego w Płocku. Zapraszamy na jubileusz

Data: 09 01 2020

12 stycznia 2020 o godz. 17.00 zapraszamy na wieczór jubileuszowy „Nasz teatr”. 5 lat temu przy Nowym Rynku 11 mieścił się nowo wybudowany dom kultury. Jak to się stało, że dziś mamy w Płocku teatr? 12 stycznia 1975 roku odbyła się pierwsza (...)

Happening Broniewski po raz... 23

Data: 11 12 2019

Broniewski. Poeta, żołnierz, rewolucjonista. Bohater i antybohater. Pisał przejmująco o wojnie, ale też ujmująco o miłości. Urodził się w Płocku. I tu, po raz 23, zapraszamy do świętowania rocznicy jego urodzin. Uczcimy jego pamięć najlepiej, jak to możliwe – jego (...)

Teatralne mikołajki w schronisku i szpitalu

Data: 11 12 2019

6 grudnia odwiedziliśmy płockie schronisko dla zwierząt. Teatralny Mikołaj przekazał zwierzętom prezenty, które wcześniej przynieśli do nas nasi widzowie. Karma dla psów i kotów, żwirek dla kotów, ciepłe koce i ręczniki – to wszystko otrzymały płockie zwierzaki. Dzięki sugestiom naszych widzów (...)

Teatr nowej generacji. Nowa jakość dźwięku

Data: 04 12 2019

- Dzisiejszy teatr ma dużo lepsze możliwości, niż teatry funkcjonujące wcześniej. Jesteśmy świadkami tak zwanego świata multimedialnego. Wszyscy mamy komórki, wszyscy mamy telewizory o fantastycznej jakości obrazu, o fantastycznej jakości dźwięku. Ludzie są przyzwyczajeni do tego, by przeżywać zupełnie inaczej (...)

W kulisach Hotelu Westminster. Wywiad z Jerzym Bończakiem

Data: 22 11 2019

Na deskach Teatru powstaje nowa farsa autorstwa mistrza gatunku – komediopisarza Ray’a Cooney’a. Z reżyserem przedstawienia – Jerzym Bończakiem, rozmawiał Leszek Skierski.             Zrealizowane ostatnio w płockim Teatrze farsy dotykają stosunków międzyludzkich i finansowych... Wszystkie oczywiście są pełne gagów, gaf i (...)

Wernisaż wystawy fotografii Alicji Dziedzic. Kształtem miłości piękno jest.

Data: 18 11 2019

16 listopada odbył się wernisaż wystawy fotografii Alicji Dziedzic pt. Kształtem miłości piękno jest.... uczennicy trzeciej klasy Pierwszego Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Prezentacja zdjęć towarzyszyła spektaklowi „Skowronek”, którego premiera odbyła się w płockim Teatrze 25 (...)

Dramat liturgiczny z Pontyfikału Płockiego w Katedrze

Data: 13 11 2019

22 listopada o godz. 19.30 zapraszamy Państwa do Bazyliki Katedralnej w Płocku na spektakl, przez który sięgamy do początków teatru na ziemiach polskich. Te początki, to odgrywane w płockim tumie sceny, w których chodziło o przybliżenie wiernym treści sprawowanej liturgii, (...)