Dramat liturgiczny z Pontyfikału Płockiego w Katedrze

Data: 13 11 2019

22 listopada o godz. 19.30 zapraszamy Państwa do Bazyliki Katedralnej w Płocku na spektakl, przez który sięgamy do początków teatru na ziemiach polskich. Te początki, to odgrywane w płockim tumie sceny, w których chodziło o przybliżenie wiernym treści sprawowanej liturgii, (...)

Teatralne Mikołajki w… schronisku dla zwierząt

Data: 13 11 2019

W tym roku 6 grudnia teatralny Mikołaj pojedzie do schroniska dla zwierząt. Od 1990 roku teatralny święty w towarzystwie bajkowych postaci odwiedzał oddziały dziecięce okolicznych szpitali. Przez lata namnożyło się Mikołajów podążających naszym śladem. Czasem nasze wizyty nawet się nakładały. (...)

Sobota za 10 zł

Data: 12 11 2019

W sobotę 16 listopada, zapraszamy na dwa przedstawienia w promocyjnej cenie. O godz. 16.00 zagramy Skowronka, a o 19.00 Dwa teatry. Bilety na obydwa przedstawienia kosztują 10 zł i są dostępne na bilety.teatrplock.pl  

Kształtem miłości piękno jest. Zapraszamy na wystawę

Data: 12 11 2019

16 listopada o godz. 15.30 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Alicji Dziedzic pt. Kształtem miłości piękno jest..., która towarzyszy spektaklowi „Skowronek”. Alicja Dziedzic to uczennica trzeciej klasy I prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Jest laureatką licznych konkursów (...)

Zajęcia edukacyjne do spektaklu Rodzina

Data: 12 11 2019

Spektakl nie musi zaczynać się na scenie. Przed październikowymi przedstawieniami Rodziny młodzi widzowie kilkukrotnie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych do przedstawienia. Takie zajęcia nie zdradzają tego, co wydarzy się na scenie, ale wprowadzają w świat spektaklu i wyostrzają spojrzenie widzów. (...)

Teatr partnerem Teatroteki Szkolnej

Data: 08 11 2019

Teatry w Polsce różnią się od siebie, ale wyzwania i problemy, jakie przed nimi stoją, często są podobne. Jakie wyzwania stawia przed nami pedagogika teatru? Nad tym będziemy się zastanawiać przez cały sezon. Teatr Dramatyczny w Płocku dołączył do grona (...)

Przyszłam z Norwidem. Wywiad z Barbarą Misiun

Data: 06 11 2019

Skowronek to monodram Barbary Misiun wg poezji Cypriana Kamila Norwida i Kazimierza Józefa Węgrzyna. Premiera odbyła się 25 października na Scenie Piekiełko. O spektaklu z Barbarą Misiun rozmawia Leszek Skierski.  Kiedy zaczęła się twoja artystyczna przygoda Norwidem? Inspirują mnie rzeczy (...)

Do teatru na terapię. "Rodzina" z dyskusją i recenzja widza

Data: 04 11 2019

Na każdym przedstawieniu rozgrywają się teatry równoległe – jeden na scenie, drugi w głowach widzów. Co się kryje w tych drugich? 3 listopada, po spektaklu Rodzina, postanowiliśmy ich o to zapytać. W spotkaniu poprowadzonym przez Monikę Mioduszewską-Olszewską udział wzięli reżyser (...)

PTPT zaprasza na "Moliera"

Data: 22 10 2019

28 października o godz. 18.00 Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru zaprasza na spektakl lalkowy dla dorosłych MOLIER w ramach WIECZORÓW MOLIEROWSKICH 2019. Darmowe wejściówki można odebrać w kasie Teatru i Okręgowej Izbie Lekarskiej w Płocku. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może (...)

Monodram Barbary Misiun na Scenie Piekiełko

Data: 22 10 2019

25 października o godzinie 19.00 zapraszamy na premierę monodramu Barbary Misiun. Skowronek, czyli mały traktat o sztuce wg Cypriana Kamila Norwida i Kazimierza Józefa Węgrzyna to program słowno muzyczny na Scenie Piekiełko. O przedstawieniu pisze Barbara Misiun. Ikona słowem malowana Bardzo lubię (...)